МЕСТО ЗА ОДМОР НА ТЕЛОТО И ДУШАТА - ХОТЕЛ „МАНАСТИР“

За нас

Хотел - ресторан „Манастир“, како надополнение на комплексот “Етно Село - Тимчевски“ претставува посебно место за одмор на душата и телото.
Go to Хотел

Хотел

Располагаме со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби, апартмани, сала за семинари.

Go to ресторан

ресторан

Вкусете дел од традицијата… Нашите мајстори ќе ви овозможат врвно гастрономско уживање.

Go to манастир

манастир

Во прегратките на живописната столетна дабова шума сместен е манастирот посветен на пустиножителот и чудотворец Св. Јоаким Осоговски

Go to настани

настани

Традицијата, нашиот заштитен знак, редовно е презентирана преку домашни и меѓународни гастрономски настани

хотел

надополнете го Вашето задоволство со престој во нашиот хотел

Хотелот „Манастир“ располага со вкупно 95 легла, распоредени во двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби и два апартмани.

Сите соби и апартмани располагаат со wi-fi конекција, кабелска телевизија и сопствено купатило.

Сместувањето во хотелот може да биде на база на ноќевање или ноќевање со појадок.

Контактирајте не за да се информирате за специјалните поволности за престој во нашиот хотел.

РЕСТОРАН

Вкусете дел од традицијата... нашите мајстори ќе ви овозможат врвно гастрономско уживање

специјалитети

Нудиме голем број специјалитети на скара, домашни јадења, јадења приготвени во фурна…

свечености

Организираме разни видови свечености. Капацитет на ресторанот: внатрешен дел 80 места, надворешен дел 60 места

детско катче

Бидете безгрижни! Вашите најмили ќе го надополнат пријатниот престој во нашиот ресторан низ безгрижна игра во детското катче.

манастир

Духовната нишка во нашиот комплекс ја исполнува душата и ве поврзува со минатото. Сето тоа за ваши незаборавни мигови во прекрасна природа и релаксирана атмосфера.

НАСТАНИ

Погледнете ги најновите настани во Хотел - Ресторан „Манастир“

КОНТАКТ

За повеќе информации јавете ни се на +389 (0)76 499 599 или испратете ни порака преку пополна на следната форма